3 Февруари, 2026

Александър Йоловски: До края на годината ползваме електронни услуги с приложение

Александър Йоловски: До края на годината ползваме електронни услуги с приложение

Липсата на електронни услуги в някои институции предизвиква опашки пред вратите на ведомствата в страната. Но данни сочат, че все повече българи предпочитат да си свършат работата чрез интернет, но има и такива, които по различни причини са принудени да ходят на гише и да се редят на опашки

"Основният приоритет на Министерство на електронното управление, който ще бъде реализиран в рамката на тази година, е да се създаде възможност всеки гражданин да има в джоба си, в своя смартфон, средство за електронна идентификация. Това ще бъде приложение, с което ще се представяме в електронна среда, ще потвърждаваме нашата идентичност. Няма да има нужда от квалифициран електронен подпис, за да се ползват електронни услуги", това каза в "Твоят ден" заместник министърът на Електронното управление Александър Йоловски.

"Основният проблем на нашето електронно управление е липсата на надеждно, лесно за използване средство за електронна идентификация, с това приложение той ще бъде решен", отбеляза Йоловски.

"Има много електронни услуги, но и много слабости покрай тях, едната е недоброто популяризиране, както и липса на дигитални умения - у хората и у администрацията. Хубавото е, че проблемите са известни и са решими", каза още заместник министърът.

"Всяка електронна услуга ще се използва с това приложение, електронна идентификация, която в много държави действа отдавна, при нас ще дойде след 20 години говорене за електронно управление. Това трябва да се случи до края на 2022 година", заяви Александър Йоловски.

Според него хората не бива да имат притеснения, защото електронното управление дава в пъти по-висока сигурност.

Йоловски добави, че ще отпаднат много изисквания за различни видове документи.
Сподели:

Коментари (0)

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Добави, че няма никакъв контакт с Румен Радев, откакто той е напуснал президентството. "Той си прави партия, аз си гледам моята", каза лидерът на ГЕРБ

Борисов: Когато греша, си признавам - правя изводи и не се хващам на хора и ръченици (обновена)

Борисов: Когато греша, си признавам - правя изводи и не се хващам на хора и ръченици (обновена)

Той посочи, че при избора на шеф на БНБ е настоял да бъде избран човек, с когото да се гарантира влизането на България в еврозоната

 Подкрепяме кандидатурата на Розовата долина за списъка на ЮНЕСКО

 Подкрепяме кандидатурата на Розовата долина за списъка на ЮНЕСКО

Кметът на община Казанлък, Галина Стоянова подчерта важността на институционалната подкрепа от страна на Министерство на туризма и Министерство на земеделието за инициативата