"Има тежко противопоставяне в парламента - между реставраторските и реформаторските сили. Аритметиката изисква да се направи компромис", заяви пред БНТ съпредседателят на ДБ Атанас Атанасов.
По думите му "Демократична България" е провела среща с акад. Денков и с представители на парламентарната група на "Продължаваме Промяната".
"Мандатоносител на втория мандат е "Продължаваме промяната". Мандатът още не е връчен, но заслужават поздравления за това, че вече определиха кандидат за министър-председател. Обсъждаме приоритетите по програмната декларация, които те имат намерение да внесат, след като получат мандата в парламента и по този начин да търсят подкрепа за правителство на базата на приоритетите, които ще бъдат разписани в тази декларация", каза Атанасов.
"Ние имаме определени идеи за подобряване на текста и ще бъдем конструктивни, както винаги. В тази декларация не видях текст, който да е свързан с Изборния кодекс. Това тежко напрежение, което се създаде около Изборния кодекс и развързването на този възел, изисква по-спокойна обстановка. В по-спокойна обстановка трябва да се обсъди технологията", допълни той.
Според него има изобилие от сигнали от минали избори за злоупотреби с хартията.
"ПП ще преценят по какъв начин да конструират мнозинството, ние сме готови да ги подкрепим, скептичен съм, че БСП ще влезе в такова мнозинство", коментира Атанасов.
"Държавата има нужда от политическа стабилност, от преодоляване на политическата криза. Има тежко противопоставяне в парламента между реставраторските сили и реформаторските сили. Аритметиката изисква да се направи някакъв компромис", заяви съпредседателят на ДБ.
Още от България
ДПС подаде до OFAC сигнал срещу Иван Демерджиев - за злоупотреба с властовите му правомощия
"Действията на Демерджиев очертават последователен модел на поведение, характеризиращ се с използване на административни и регулаторни механизми за постигане на лични и политически цели, а не за защита на легитимен обществен интерес"
Мирчев: Няма как хем да си против "Коалицията на желаещите", хем да я подкрепяш. Освен ако не си котката на Шрьодингер
"Коя е позицията на България? Тази на премиера, който казва, че нямаме място там? Или тази на външния министър, която подписва, че ще засилваме участието си?", пита той
България е сред трите страни в ЕС с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот
Мъжете в ЕС се очаква да работят средно 39,5 години. Най-дълъг трудов живот при тях се отчита в Нидерландия (45,9 години)