Комисията за енергийно и водно регулиране глоби с над 2 милиона лева две дружества за манипулация на българския пазар на електроенергия на едро.
Енергийните дружества "Мост Енерджи" и "Кумер" са извършили нарушение на европейския регламент, свързан с прозрачността на пазара за търговия на едро с енергия.
Нарушенията двете дружества са извършили през януари и юни 2020 година чрез търговски сделки, представляващи пазарна манипулация.
Фактор
Енергийните дружества "Мост Енерджи" и "Кумер" са извършили нарушение на европейския регламент, свързан с прозрачността на пазара за търговия на едро с енергия.
Нарушенията двете дружества са извършили през януари и юни 2020 година чрез търговски сделки, представляващи пазарна манипулация.
Още от България
Обвиниха 31-годишния Румен за убийството на Къци, хвърлен от Лъвов мост
Румен е подведен под отговорност по основния член от Наказателния кодекс, който предвижда от 10 до 20 години затвор. С напредването на разследването обаче обвинението му може да бъде променено.
БЗНС заяви подкрепа за протеста срещу политиката на Румен Радев
"Смятаме, че опитите за отклоняване на България от нейния последователен евроатлантически път представляват сериозен риск за националния интерес и за стратегическите приоритети на страната"
Назначиха Зорница Грекова за заместник-министър на културата
За новото назначение съобщи днес правителствената информационна служба