24 Декември, 2025

Кисьов за избора на председател на СОС: Кметът трябва да се освободи от зависимостта от "Спаси София"

Кисьов за избора на председател на СОС: Кметът трябва да се освободи от зависимостта от "Спаси София"

Владимир Кисьов, архив

"Преговорите за избор на председател на Столичния общински съвет трябва да се водят от кмета на София Васил Терзиев", смята бившият председател на СОС Владимир Кисьов.

"Той е най-заинтересован да има общински съвет. Трябва да се освободи от зависимостта на "Спаси София", смята той. 

Кисьов определи ситуацията в СОС като "пълна безотговорност, безхаберие и хаотичност".

"Такова нещо историята в България не познава. Не за първи път се случва партията с най-голямо мнозинство да не може да излъчи председател, но никога не се е случвало кмет да не участва и да не може да си осигури механизма за работа", посочи той.

Кисьов критикува предложенията на "Спаси София" за председател.

"Бонев беше водещата личност в преговорите. Той е човек, който заявява, че няма да работи с 1/3 от общинските съветници. Това значи, че не мисли за София, а за себе си. Как никой не предложи единствения, който познава София и може да бъде водеща и обединяваща личност – Вили Лилков, и да се приключи тази сага", каза още той.

Бившият председател на СОС призова Терзиев да влезе в ролята си и да води разговорите.

"Ако се стигне до нови избори, от ПП трябва да са сигурни, че няма да имат 23-ма съветници, след като не могат да си осигурят мнозинство сега", е мнението му.

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България