Среща между лидерите на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ се проведе в парламента. В кабинета на председателя на НС се събраха Мария Габриел, Бойко Борисов, Христо Иванов, Кирил Петков, Асен Василев, Владислав Панев, Атанас Атанасов и акад. Николай Денков. Разговорите продължиха два часа, но не стана ясно за какво са си говорили.
След края ѝ участниците в срещата отказаха всякакъв коментар пред медиите.
Последва и среща в кабинета на зам.-председателя на НС Филиз Хюсменова между Мария Габриел, Десислава Атанасова и Мустафа Карадайъ.
Срещата се провежда на фона на вече получената подкрепа от ДПС и ИТН за експертен кабинет на Мария Габриел.
По-рано днес лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изрази оптимизъм за първия мандат.
Още от България
Радев ще участва в конференцията за възстановяване на Украйна в полския Гданск
Скандално: Правителството на Радев закрива Комисията по досиетата, за да топи бюджетния дефицит
Предложението идва само ден след като Гълъб Донев си назначи за съветник обявен за човек на ДС под псевдонима "Майстора"
Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток
Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София - около 28