29 Юни, 2026

Николай Денков: Борисов го е страх от Пеевски

Николай Денков: Борисов го е страх от Пеевски

Спорът между Кирл Петков и Делян Пеевски не е личностен, той е за бъдещето на България. Това заяви бившият премиер акад. Николай Денков от ПП-ДБ пред bTV.
 

„Всичко започна от една провокация на Пеевски. Той беше докарал едни хора, които трябваше да са от Гърмен, а се оказа, че са всъщност от съседното населено място. Така че това беше отново една измислена комична демонстрация, както и предишния протест, който се опита да организира Пеевски. И провокацията дойде към това, че той казваше на Кирил да отиде и да се разправят с протестираща. Кирил му каза: Ти купи 200 000 гласа и оттам започнат този спор“, каза той.  

Дунков коментира и подписаният документ, с който Бойко Борисов се съгласява със санитарния кордон около Пеевски.


„Поредния случай, в който Бойко Борисов заблуждава хората, че той подписа нещо съвсем различно и то е, че няма да участва в разговори за правителство с ДПС. До тук добре. Ако погледнете това, което ние сме изпратили, включва още няколко неща, които предполагат бухалките да бъдат махнати от ръцете на Пеевски и именно тука е дилемата на Борисов, защото го е страх от Пеевски. А ако той поеме ангажимента за другите неща, които са написани в санитарния кордон - примерно да се спре избора на нов главен прокурор, да се стартират правилата за избор на нова антикорупционна комисия, тогава е друго“, заяви Денков.

Сподели:
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура

Коментари (0)