От ПП-ДБ продължават да очакват лидерска среща с ГЕРБ-СДС, за да обсъдят попълването на регулаторните органи, чиито членове са с изтекъл мандат, каза съпредседателят на ДБ Атанас Атанасов:
"Разумното би било, аз се надявам, че господин Борисов е узрял затова, да седнем на масата двете политически сили и да видим цялата картина в държавата, за да намерим верните решения за кадровите назначения, а не да се правят по кьошетата ъглите за едно или за друго и да бъдат търсени най-подготвените и качествените хора, които трябва да оглавят регулатори и други институции, защото ние сме държавата на изтеклите. Не може да се разчита на тези хора, че ще си свършат работата качествено крайно време. Наистина цялата картина да бъде подредена и ние чакаме от една седмица среща с господин Бойко Борисов".
Посещението на украинския президент у нас е станало причина за падането на някои маски, заяви Атанасов, цитиран от БНР
"Паднаха някои маски! Българската общественост знае колко трудно съставихме това правителство, но сега, в този момент, вчера се видя, че това е било изключително важно - да има България редовно правителство. И това го казвам на фона на заявената позиция на президента Радев, който вчера ясно се позиционира на страната на Русия", коментира той.
Фактор
"Разумното би било, аз се надявам, че господин Борисов е узрял затова, да седнем на масата двете политически сили и да видим цялата картина в държавата, за да намерим верните решения за кадровите назначения, а не да се правят по кьошетата ъглите за едно или за друго и да бъдат търсени най-подготвените и качествените хора, които трябва да оглавят регулатори и други институции, защото ние сме държавата на изтеклите. Не може да се разчита на тези хора, че ще си свършат работата качествено крайно време. Наистина цялата картина да бъде подредена и ние чакаме от една седмица среща с господин Бойко Борисов".
Посещението на украинския президент у нас е станало причина за падането на някои маски, заяви Атанасов, цитиран от БНР
"Паднаха някои маски! Българската общественост знае колко трудно съставихме това правителство, но сега, в този момент, вчера се видя, че това е било изключително важно - да има България редовно правителство. И това го казвам на фона на заявената позиция на президента Радев, който вчера ясно се позиционира на страната на Русия", коментира той.
Още от България
Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече
Тя определи отношението на управляващите като безотговорно към доверието, което българските граждани гласуваха на „Програсивна България“
Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца
Камионът, който е навлязъл в насрещното движение на магистралата, преминавайки през мантинелите, е бил празен, след стоварване на зърно в Бургас
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим
ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът