28 Юни, 2026

Президентът Радев е разговарял с азербайджанския си колега Илхам Алиев

Президентът Радев е разговарял с азербайджанския си колега Илхам Алиев
Румен Радев и Илхам Алиев, снимка: БГНЕС

Радев е оценил високо ангажимента Алиев за ползотворното партньорство по проекта за газовия интерконектор между България и Гърция


Президентът Румен Радев е обсъдил с президента на Азербайджан Илхам Алиев задълбочаване на двустранното сътрудничеството в енергетиката, икономиката и инвестициите, съобщава прессекретариатът на държавния глава.

В телефонен разговор Радев е оценил високо ангажимента Алиев за ползотворното партньорство по проекта за газовия интерконектор между България и Гърция.

Двамата президенти са отбелязали, че в сектора на енергетиката потенциал за задълбочаване на сътрудничеството има не само при вноса на природен газ, но и за обмен в сферата на технологии, свързани с производството на зелен водород, както и на електричество.

Като перспективни области за развитие на партньорството между България и Азербайджан били споменати още селското стопанство, иновациите, автомобилния сектор, културата и образованието.
Сподели:
Божанов: Да предложиш бюджет,  нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"

Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)

Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)

Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт

Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?

Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?

Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка

Коментари (0)