20 Януари, 2026

Борел обяви назначения на нови посланици на ЕС, включително в Русия

Борел обяви назначения на нови посланици на ЕС, включително в Русия

Жозел Борел

Върховният представител на ЕС по въпросите на външните работи и политиката на сигурност Жозеп Борел обяви назначаването на 31 ръководители на мисии на ЕС в различни страни, включително в Русия, съобщи Европейската служба за външна дейност.

Предлага се настоящият посланик на Франция в Малайзия Ролан Галараг да бъде изпратен в Русия. В документа се посочва, че преди това дипломатът е отговарял за Русия, Украйна, Кавказ и Централна Азия във френското външно министерство. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Кремълската агенция ТАСС: Радев може да е следващият премиер на България

Кремълската агенция ТАСС: Радев може да е следващият премиер на България

„Но както смятат експертите, появата на Радев в това политическо поле, може да доведе до прелом в ситуацията, а избирателната активност може съществено да се увеличи.“ – се казва в публикацията.  В нея не е посочено нито едно име на експерт.

Милена Стефанова: Радев може да се яви на изборите с  ПП "България може"

Милена Стефанова: Радев може да се яви на изборите с ПП "България може"

Според нея КС вероятно ще се проезнесе в четвътък, а в петък Илияна Йотова ще положи клетва като президент в  парламента.

Тръмп: Европа да се заеме с Украйна, не с Гренландия

Тръмп: Европа да се заеме с Украйна, не с Гренландия

Той отново отправи критики към европейските лидери, които се противопоставят на желанието му Гренландия да стане част от САЩ.