Кремъл е забранил на държавните медии да цитират чеченския президент Рамзан Кадиров без специално разрешение, съобщава онлайн изданието "Проект" като се позовава на източници от агенция ТАСС.
От началото на войната с Украйна Кадиров прави поредица скандални изявления, които поставят в неловко положение руските власти.
Последната му "медийна активност" стана призивът му към Путин "да започне втория етап" на ойваната по цялата територия на Украйна, както и да превземе Киев и Херсон.
Медиите припомнят, че Херсон вече два месеца е окупиран от руските войски.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
САЩ разрешиха на Саудитска Арабия да обогатява уран
Според договора, подписан от двете страни, става ясно, че Рияд има възможност да построи ядрени реактори, използвайки американско оборудване и обогатен уран, което обаче може да отвори пътя за създаване на ядрена бомба
Тръмп получи зелена светлина за рекорден военен бюджет, но битката тепърва предстои
Законопроектът беше приет с 216 гласа „за“ срещу 212 „против“ – резултат, който подчертава задълбочаващото се политическо разделение във Вашингтон по време на президентството на Доналд Тръмп
НПО-та алармират: Проект на семейство Тръмп съсипва девствената природа в Албания
Абсолютно клане на биоразнообразието, заявява пред АФП Олси Ника, морски биолог и ръководител на неправителствената организация „ЕкоАлбания“.