7 Юни, 2026

Охраната освободи трибуната в парламента за арменския премиер

Охраната освободи трибуната в парламента за арменския премиер
Стопкадър: 1in.am

В арменския парламент днес се стигна до спречкване, а охраната трябваше да се намеси, за да усмири опозиционни депутати, след като един от тях, ръководителката на постоянната комисия по правата на човека Тагуи Товмасян, отказа да слезе от трибуната, за да даде думата на премиера Никол Пашинян, съобщи БТА.

Заседанието е било предавано на живо от местните телевизии.

"Реших да проведа политическа акция и няма да сляза от трибуната, за да не дам възможност да се лъже от тази трибуна", каза Товмасян, след което беше заобиколена от още няколко депутати от опозицията.

Говорителят на парламента Ален Симонян реагира като повика служители на охраната. Прякото телевизионно предаване беше прекъснато, но местни медии успяха да разпространят кадри от спречкването.

Сподели:
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Коментари (0)