В арменския парламент днес се стигна до спречкване, а охраната трябваше да се намеси, за да усмири опозиционни депутати, след като един от тях, ръководителката на постоянната комисия по правата на човека Тагуи Товмасян, отказа да слезе от трибуната, за да даде думата на премиера Никол Пашинян, съобщи БТА.
Заседанието е било предавано на живо от местните телевизии.
"Реших да проведа политическа акция и няма да сляза от трибуната, за да не дам възможност да се лъже от тази трибуна", каза Товмасян, след което беше заобиколена от още няколко депутати от опозицията.
Говорителят на парламента Ален Симонян реагира като повика служители на охраната. Прякото телевизионно предаване беше прекъснато, но местни медии успяха да разпространят кадри от спречкването.
Още от Свят
Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната
„Когато всичко се успокои, ще влезем и ще вземем ядрения прах, заровен дълбоко под мощните гранитни планини, благодарение на нашите прекрасни бомбардировачи B-2 и техните блестящи пилоти."
Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток
"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент
Преизбраха Виктор Орбан за лидер на ФИДЕС
Орбан беше обявил конгрес на ФИДЕС след изборната загуба. По време на конференцията бяха избрани и четирима заместник-председатели.