4 Февруари, 2026

Пентагонът създава специален екип, който да ускори продажбите на оръжие

Пентагонът създава специален екип, който да ускори продажбите на оръжие

В търсене на повече ефективност при продажбите на оръжие, Пентагонът ще създаде специален екип под кодовото название "Тигри". Той ще е съставен от служители, които ще проучват неефективността на продажбите на оръжия от САЩ на чужди държави, като целта е да се създаде по-добра конкуренция с Китай, съобщава The Wall Street Journal.

Основна мисия на новия екип ще е и да се попълнят оръжейните арсенали на приятелските страни, които са предоставили военно оборудване на Украйна.

Екипът на "тигрите“ ще търси начини Министерството на отбраната да рационализира части от програмата си за доставка на желаните американски дронове, оръдия, хеликоптери, танкове и други оръжия по-бързо. Длъжностни лица, работещи със страни, заявили нови дронове, например, биха могли да бъдат обучени да помагат на тези страни да пишат по-добре писма, като с това съкращават бюрокрацията, които идват от твърде широките първоначални заявки.

Напрежението с Китай и нахлуването на Русия в Украйна ускориха процеса по създаването на "тигрите" в Пентагона, допълва изданието.

Пентагонът управлява по-голямата част от програмата за продажба на оръжие на чужди страни, но е под контрола на Държавния департамент, чиито действия пък се одобряват от Конгреса. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

 В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

Говорителят им Ангел Урена написа в X, че „бившият президент и бившият държавен секретар ще бъдат там. Те очакват с нетърпение да създадат прецедент, който да важи за всички“.

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

„Четирима въоръжени мъже нахлуха в резиденцията му, след като деактивираха камерите за наблюдение, и го екзекутираха“, каза Абдурахим

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Договорът "Нов СТАРТ" между двете страни изтича на 5 февруари. Той бе подписан от президентите Барак Обама и Дмитрий Медведев през 2010 г. и установява ограничения в броя на стратегическите оръжия,