8 Декември, 2025

Плаващ нощен клуб потъна в р. Сава в Белград

Плаващ нощен клуб потъна в р. Сава в Белград

Снимка: Instagram

Плаващ нощен клуб потъна снощи в река Сава в Белград по време на концерт на сръбски рапър, съобщава БТА, като цитира телевизия РТС. При инцидента няма пострадали.

На плаващата платформа на клуб "Картел", намиращ се на кея на река Сава в квартал "Нови Белград", се били събрали над 100 млади хора, включително гимназисти, за концерт на сръбския рапър Емин Хаджайлич Цунами.

Малко след полунощ платформата започнала да потъва, а много от посетителите започнали да скачат във водата. 

"В 12:44 ч. вечерта бе установено, че платформата потъва и че е необходима евакуация на хората на клуба и от водата. Мостът между платформата и брега потъна", се посочва в съобщение от сръбското вътрешно министерство.

Ръководителят на Сектора за извънредни ситуации съобщи, че са евакуирани общо 114 души. Сред тях е имало и 10 непълнолетни. Двама са били откарани в болница заради алкохолно натравяне. 

"Бяха ангажирани 30 пожарникари-спасители с 11 автомобила и пет специализирани екипа за спасяване и работа във водата, както и голям брой представители на жандармерията, полицията и спешна помощ", поясниха от вътрешното министерство в Белград.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски пристигна за среща с европейски лидери в Лондон

Зеленски пристигна за среща с европейски лидери в Лондон

Очаква се в британската столица Зеленски да проведе разговори с британския премиер Киър Стармър, президента Еманюел Макрон и германския канцлер Фридрих Мерц

Кремъл стяга информационната примка - забрани FaceTime и Snapchat

Кремъл стяга информационната примка - забрани FaceTime и Snapchat

Това е може би последната мярка, обявена от държавния регулатор, "Роскомнадзор", която реално е най-новата стъпка в целенасочените усилия на Москва да засили контрола върху онлайн комуникациите

Брюксел отхвърли нападките на Мъск, който поиска "ликвидация на ЕС"

Брюксел отхвърли нападките на Мъск, който поиска "ликвидация на ЕС"

 Същевременно говорителката на ЕС Паула Пиньо отбеляза, че „да изразяваш дори напълно безумни мнения" също е част от свободата на словото.