И последната цистерна от композицията с амоняк, която излезе от релсите край Пирот бе вдигната. Това стана благодарение на българските герои, съобщи местното издание "Пирот плюс" и разпространи видео.
На него един от участниците в операцията благодари на българските колеги и показа крановете от българските железници, с които бяха вдигнати всички обърнати цистерни. Той очаква "някои от официалните власти /в Сърбия, бел.ред./ да съобщи какво се е случило през последните 22 дни и да каже дали тежката катастрофа е могла бъде избегната".
"Надяваме се никога повече подобно нещо да не става", каза още той.
БГНЕС припомня, че в края на декември четири вагона с амоняк излязоха от релсите на жп линията Пирот - Димитровград. При тежкия инцидент загинаха двама души.
Още от Свят
Руски журналист: Русия изобщо не е готова за войната, която Путин доведе на нейна територия
„За първи път в историята на Руската империя, Съветския съюз и постсъветска Русия са нанесени удари по Сибир. Такова нещо никога не е имало“, казва Игор Яковенко
Австрия превърна родния дом на Хитлер в капан за неонацисти
Сградата се намира в град Браунау ам Ин, близо до границата с Германия. Дълги години тя е била частна собственост, а до неотдавна в нея е работела благотворителна организаци
Atlantic Council: Украйна промени хода на войната, но за да затвърди успеха си, са необходими три условия
Киев спешно се нуждае от ракети-прехващачи за системите Patriot, по-строг контрол върху санкциите и продължаваща разузнавателна подкрепа от страна на САЩ