18 Февруари, 2026

Зеленски: Ще си върнем Крим с всички средства

Зеленски: Ще си върнем Крим с всички средства

Володимир Зеленски

Володимир Зеленски заплаши да "си върне" Крим от Русия с всички необходими средства", съобщи Ройтерс.

"Украйна ще си върне полуостров Крим от Русия с всички средства, които сметне за подходящи, и не е необходимо да се консултира с други държави, за да го направи", заяви Зеленски по време на пресконференция след международната среща на върха "Кримска платформа".

Втората среща на върха за Кримската платформа, организирана по инициатива на Украйна, се провежда онлайн на 23 август. Сред целите на срещата на върха киевските власти заявяват, че искат да обсъдят начините за така наречената "деокупация" на Крим. Прессекретарят на президента Дмитрий Песков определи срещата на върха като антируско и изключително недружелюбно събитие.

Миналата седмица съветникът на ръководителя на президентската канцелария Михайло Подоляк заяви, че Украйна "планира да разруши Кримския мост". Кремъл отбеляза, че сигурността на Крим е гарантирана от превантивните мерки, предприети от руските военни. Въпреки това Москва взема предвид всички заплахи на Киев в това отношение.

Според руският президент Владимир Путин въпросът за Крим е "затворен завинаги"./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Мерц обясни как Германия може да се сдобие с ядрено оръжие

Мерц обясни как Германия може да се сдобие с ядрено оръжие

Както беше съобщено по-рано, Естония заяви, че при необходимост може да разположи на своя територия ядрено оръжие на съюзници.

Путин като червена нишка в досието "Епстийн" - името му се появява около 1000 пъти

Путин като червена нишка в досието "Епстийн" - името му се появява около 1000 пъти

Документите съдържат много препратки за "руски момичета", Епстийн е посещавал Русия

Кирило Буданов: Преговорите между Русия и Украйна с посредничеството на САЩ  бяха трудни, но важни

Кирило Буданов: Преговорите между Русия и Украйна с посредничеството на САЩ бяха трудни, но важни

"В нашия екип се подготвяме за следващия кръг преговори, който ще се състои в близко бъдеще", отбеляза началникът на канцеларията на украинския президент