17 Януари, 2026

30 000 лева струва на данъкоплатците един час в пленарната зала на НС

30 000 лева струва на данъкоплатците един час в пленарната зала на НС


За първите два месеца от дейността си - ноември и декември, депутатите са получили заплати в размер на 3 784 541 лева.

Средно те са говорили около 127 часа от трибуната. Така един час в зала е 29 799 лева.

За трите месеца от октомври до декември субсидиите на партиите са 4 780 000 лева.

Най-много са за ГЕРБ - 1 265 000 лева, следвани от "Продължаваме промяната" с малко над милион.

ДПС са с 687 000 лева, „Възраждане“ - с 500 000, а БСП – с 464 000 лева. "Демократична България" очакват по сметките си 372 000 лева, „Български възход“ - 231 000 лева, а извънпарламентарните партии над един процент - 241 000 лева.

За същото време 48-ото Народно събрание не успя да приеме редица законопроекти - като законите по Плана за възстановяване и устойчивост и част от съдебната реформа.

Не беше приет и бюджет на държавата.

Не стигна времето и за текстовете, свързани с членството ни в Еврозоната и Шенген.

На финала на мандата си депутатите стигнаха до съдебната реформа. И макар работата да потръгна, скандалът този път беше не по съдържанието, а за хаотичните промени.

От „Възраждане“ обявиха, че само разпускането на парламента ще реши проблема.

Критиките срещу идеите за дигитализиране на работата в съдебната система срещнаха контракритики.

Част от законите, свързани със съдебната реформа, вече са факт.  Контролът върху главния прокурор обаче остана за утре, предаде бТВ.
Сподели:

Коментари (0)

Освободиха сина на Атанас Бобоков срещу 5000 лв. гаранция

Освободиха сина на Атанас Бобоков срещу 5000 лв. гаранция

Съдебният състав не уважи искането на Окръжната прокуратура в Смолян за налагане на най-тежката мярка "задържане под стража", като прие, че към момента липсват достатъчно основания за постоянен арест.

Правната комисия одобри  на първо четене  законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

Правната комисия одобри на първо четене законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

А предлагат създаване на изцяло нов орган – Комисия за превенция на корупцията и конфликта на интереси

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Освен от реакция срещу измамите с имоти, има нужда и от сериозна превантивна работа, смята министърът на правосъдието в оставка