20 Май, 2026

30 000 лева струва на данъкоплатците един час в пленарната зала на НС

30 000 лева струва на данъкоплатците един час в пленарната зала на НС


За първите два месеца от дейността си - ноември и декември, депутатите са получили заплати в размер на 3 784 541 лева.

Средно те са говорили около 127 часа от трибуната. Така един час в зала е 29 799 лева.

За трите месеца от октомври до декември субсидиите на партиите са 4 780 000 лева.

Най-много са за ГЕРБ - 1 265 000 лева, следвани от "Продължаваме промяната" с малко над милион.

ДПС са с 687 000 лева, „Възраждане“ - с 500 000, а БСП – с 464 000 лева. "Демократична България" очакват по сметките си 372 000 лева, „Български възход“ - 231 000 лева, а извънпарламентарните партии над един процент - 241 000 лева.

За същото време 48-ото Народно събрание не успя да приеме редица законопроекти - като законите по Плана за възстановяване и устойчивост и част от съдебната реформа.

Не беше приет и бюджет на държавата.

Не стигна времето и за текстовете, свързани с членството ни в Еврозоната и Шенген.

На финала на мандата си депутатите стигнаха до съдебната реформа. И макар работата да потръгна, скандалът този път беше не по съдържанието, а за хаотичните промени.

От „Възраждане“ обявиха, че само разпускането на парламента ще реши проблема.

Критиките срещу идеите за дигитализиране на работата в съдебната система срещнаха контракритики.

Част от законите, свързани със съдебната реформа, вече са факт.  Контролът върху главния прокурор обаче остана за утре, предаде бТВ.
Сподели:

Коментари (0)

ГДБОП задържа двама мъже за детска порнография, включително сексуално насилие

ГДБОП задържа двама мъже за детска порнография, включително сексуално насилие

Някои от жертвите са на възраст до 10–12 години

Емануил Йорданов: Много хора от нашата съдебна система са намирали топъл пристан в „Осемте джуджета“

Емануил Йорданов: Много хора от нашата съдебна система са намирали топъл пристан в „Осемте джуджета“

„Трудно ми е да кажа какво е обвинението срещу Теодора Георгиева“, призна той и добави, че около случая има твърде много неизвестни

Андрей Янкулов: В изказването на Кьовеши няма новина

Андрей Янкулов: В изказването на Кьовеши няма новина

"Още през 2021 г. имаше скандал в Европейския парламент с избора на някои европейски прокурори, защото Съветът не се е съобразил с класирането на Комитета по подбор в три случая"