29 Декември, 2025

Парите на фермерите по програмата за селските райони ще се забавят

Парите на фермерите по програмата за селските райони ще се забавят

Явор Гечев, снимка: БГНЕС

Парите на фермерите по програмата за селските райони ще се забавят. Това обяви в Несебър земеделският министър Явор Гечев при откриването на новото рибарско пристанище в града. Проблем се оказва сключването на договори и натрупаните голям брой проекти. Предстои обаче да влезе в сила екшън план, с който ще се преструктурират различните единици, за да тръгнат директните плащания, предаде БНТ. 

Министър Гечев коментира още, че се работи по план, чрез който най-уязвимите групи да получат дърва за огрев за предстоящата зима, но и там се срещат трудности.

"Парите не са проблем при самия дърводобив. Проблемът е, че това не е най-апетитната професия, няма достатъчното механизация, няма хора достатъчно, които искат да добиват дърва. Следващата седмица сме заявили вече среща с големите преработватели, а имаше срещи вече и с Министерството на правосъдието, за да видим възможностите за лица лишени от свобода дали може да направим симбиозата на допълнителни работници вътре в горските предприятия за добив", каза Явор Гечев.
Сподели:

Коментари (0)

 Да, България: Борисов говори за "опасност", но не казва каква

Да, България: Борисов говори за "опасност", но не казва каква

"Но Борисов действа по добре позната ченгесарска и пропагандна схема: да клейми и да брандира опонентите си, вместо да говори по същество."

КЗП и НАП засилват контрола върху цените, извършват масови проверки

КЗП и НАП засилват контрола върху цените, извършват масови проверки

От НАП вече са извършени близо 700 проверки, от КЗП - няколко хиляди. Данните показват, че 80% от нарушенията са при храни.

"Тренд": Близо 60 на сто от българите са се чувствали щастливи през 2025 г.

"Тренд": Близо 60 на сто от българите са се чувствали щастливи през 2025 г.

Според 33% от анкетираните, 2025 г. е била добра за България, 53% я определят като лоша за страната.