Служителите са били евакуирани като предпазна мярка
В румънската атомна електроцентрала "Черна вода" е избухнал пожар, но той вече е потушен, съобщи Главният инспекторат за извънредни ситуации на страната.
Инцидентът е описан като незначителен и не е възникнал в близост до радиоактивни вещества, което не представлява опасност за жителите на близките населени места.
Служителите са били евакуирани като предпазна мярка и не се съобщава за щети. В момента се провежда разследване за установяване на причината за пожара.
Централата продължава да работи с нормални нива на мощност.
Този инцидент не е първият - през февруари в една от турбините избухна пожар, който също не доведе до жертви, според Digi24./ БГНЕС
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Съществуващите ваксини не спират смъртоносното огнище на ебола
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление