16 Януари, 2026

Проф. Константинов: На тези избори имаше само две изненади

Проф. Константинов: На тези избори имаше само две изненади

В тези избори има само две изненади. Първата е доброто представяне на ДПС. Втората е „Величие“. Имаме и най-ниската избирателна активност за Народно събрание досега. Това каза математикът проф. Михаил Константинов в ефира на Нова нюз.

Бившият председател на ЦИК Александър Андреев е на мнение, че „машинното гласуване в този си вид не функционира както трябва“. Той подчерта многото грешки при подаването на протоколите.

В тази връзка математикът коментира: "Не ги карайте да смятат. Само да пишат това, което са прочели като съдържание на бюлетината и да запишат колко бюлетини са преброили, но не ги карайте да смятат. В Информационно обслужване се справят прекрасно с всички аритметични действия при изборния процес", посочи Константинов.

Сподели:

Коментари (0)

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на  “Топлофикация София”

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на “Топлофикация София”

Анализът има за цел да даде обективна и пълна картина за състоянието на дружеството, необходимите инвестиции и възможните сценарии за устойчиво развитие.

Хасан Адемов, АПС:  Имаме опита и коалиционната култура да съставим правителство

Хасан Адемов, АПС: Имаме опита и коалиционната култура да съставим правителство

По думите му „ДПС – Ново начало“ не е старото ДПС, както и АПС не е същата формация, поради което ясно разграничение между двете партии е задължително

Заради бездействие по сигнали за кмета Благомир Коцев - подадена е жалба срещу ОИК-Варна

Заради бездействие по сигнали за кмета Благомир Коцев - подадена е жалба срещу ОИК-Варна

От Административния съд съобщиха, че вече е определен съдия чрез системата за случайно разпределение на делата. Той трябва да прецени дали да бъде даден ход на последващ съдебен процес.