България
Радев: Ако аз назначавах служебното правителство, нямаше да бъдем свидетели на възхода на олигархията
Въпросът изобщо не е в оставките, а въпросът е върху контрола на министрите, заяви още президентът
Въпросът изобщо не е в оставките, а въпросът е върху контрола на министрите и вие трябваше да сте много по-настойчиви, когато сглобката в апетита си за власт схруска Конституцията на Република България, заяви президентът Румен Радев.
„Ако аз назначавах служебното правителство отново, за тези избори нямаше да бъдем свидетели на подобна държавна немощ и на възхода на олигархията с апетита за политическа власт“, категоричен е държавният глава.
Радев отказа да коментира това, че от „БСП – Обединена левица“ искат връщането на правомощията на президента, за да не се налага той да избира от т.нар. „домова книга“.
Още от България
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?
Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки
Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации
Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България
Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?
Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура