3 Февруари, 2026

Прокурори разследват Tesla заради таен проект на Мъск

Прокурори разследват Tesla заради таен проект на Мъск

Илън Мъск, разследване, САЩ, Tesla, таен проект

Злоупотреба със средства на компанията

Срещу Tesla се води разследване във връзка с обвинения, че е злоупотребено със средства на компанията, за да работи по таен проект за стъклена сграда за главния изпълнителен директор Илън Мъск, съобщи Нова ТВ с позоваване на Уолстрийт Джърнъл.

Проектът се разследва от американски прокурори, както и от Комисията за ценни книжа и борси - регулаторния орган на пазарите.

По-рано "Уолстрийт Джърнъл" съобщи, че служители на Tesla са се оплакали на управителния съвет на компанията от проекта, който е известен като "Проект 42" и е проведено вътрешно разследване.

Плановете са предвиждали издигането на просторна стъклена сграда в близост до централата на компанията за електромобили в района на Остин. Разследванията са в начален етап и не е задължително да доведат до повдигане на обвинения, се казва в доклада. 

Сподели:

Коментари (0)

Датчаните масово отписват САЩ като съюзник след заплахите за Гренландия

Датчаните масово отписват САЩ като съюзник след заплахите за Гренландия

Безпрецедентен срив в доверието - едва 17% от датчаните все още виждат в САЩ партньор, докато напрежението около арктическата територия и НАТО изправят трансатлантическия съюз пред криза

Шок и паника в Гренландия: Хората купуват оръжие, генератори и оборудване за оцеляване на острова

Шок и паника в Гренландия: Хората купуват оръжие, генератори и оборудване за оцеляване на острова

Инуитите не искаме да бъдем американци, казва една от най-разпознаваемите фигури в политическия живот на „Зелената земя“

Стотици хиляди украинци останаха без топлина при -25 при руски удари по ТЕЦ-ове и сгради

Стотици хиляди украинци останаха без топлина при -25 при руски удари по ТЕЦ-ове и сгради

„Това е поредното руско престъпление срещу човечеството, опит за зимен геноцид от руските не хора. Удари бяха извършени с няколко вида балистични ракети, крилати ракети и дронове", заяви първия вицепремиер и министър на енергетиката Денис Шмигал