ГЕРБ-СДС е лидер, следван от ПП-ДБ и Възраждане
ГЕРБ-СДС печели и евровота. Това сочат резултатите от exit poll-овете на социологическите агенции „Галъп” и „Тренд” към 19.00 ч. Проучванията са поръчани и платени от Нова ТВ.
Според данните на „Галъп” за ГЕРБ-СДС са гласували 26,2% от упражнилите правото си на вот. Второто място е за ПП-ДБ, като коалицията печели доверието на 15,7% от отишлите до урните. Следват „Възраждане” (15,4%), ДПС (11.7%), БСП (9.7%) и „Има такъв народ” (6,4%). С „Не подкрепям никого” са гласували 3,1% от упражнилите правото си на вот.
Резултатите от exit poll-а на „Тренд” също показват победа за ГЕРБ-СДС с 25,0%. ПП-ДБ печели 15,9 на сто от гласовете. Следват „Възраждане” (15,2%), ДПС (14,3%), БСП (8,9%) и ИТН (6,4%). „Не подкрепям никого” в бюлетината са отбелязали 2,6% от гласувалите.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци