Държавният департамент на САЩ обяви, че подобен „съдебен процес“ ще е нелегитимен
Русия не се е отказала от провеждането на "трибунал" срещу украински военнопленници в разрушената сграда на Мариуполската филхармония, предаде Униан. Информацията е позована на коментар от руското посолство във Вашингтон, даден в отговор на запитвания от руски пропагандистки медии.
Във връзка изразената от американския Държавен департамент позиция, че подобен „съдебен процес“ срещу защитниците на Мариупол и „Азовстал“ би бил нелегитимен, руските дипломати казват, позицията на Кремъл не е променена.
Руските представители определят американската позиция като "неоснователна" и правят внушение, че САЩ „се боят" от показанията на военнопленниците.
Припомняме, Русия обяви „Азов“ за „терористична организация“ и се опитва да припише на бойците от полка "безчовечни действия".
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Редакционен скандал в австрийския в. „Ди Пресе“ след пропагандно интервю с Александър Вучич
Интервюто веднага бе тиражирано от проправителствените медии в Сърбия с твърдението, че това е поредното доказателство за международното влияние на сръбския лидер, независимо че то беше подложено на остра критика - обществена и професионална
Как сърбо-шопските протагонисти от български произход подкопават европейското бъдеще на Сърбия
Европейският парламент предупреждава, че процесът на присъединяване на Белград към ЕС остава в застой заради ограниченото прилагане на реформите, отстъплението в областта на демокрацията, върховенството на закона и липсата на реални реформи
„Благодаря Ви!“: Тръмп приветства решението на България за авиобаза „Безмер“
Одобрението на българския парламент да бъдат разположени самолети цистерни у нас, въпреки предупрежденията на Техеран, идва в момент, когато американската администрация среща съпротива от страна на някои свои западноевропейски партньори заради войната в Иран