Печалбите на руския енергиен гигант са намалели с 41%
Нетната печалба на енергийния гигант "Газпром" е спаднала с 41% през 2022 г. Износът на енергия е намалял заради западните санкции заради офанзивата на Москва в Украйна.
Нетната печалба на Газпром е намаляла от 26 милиарда долара през 2021 г. на 15 милиарда долара през миналата година, заяви Газпром в изявление, разпространено от руските информационни агенции. /БГНЕС
Още от Свят
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения
„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"
Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус
Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна
Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер
„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"