Аржентинският външен министър обясни, че в спраната му няма закон за налагане на едностранни санкции
Санкциите срещу Русия не са начин за постигане на мир, Аржентина няма да предприеме подобни действия. „Обявяването на санкции и блокади не е продуктивен начин за постигане на мир, диалог и дипломатически преговори“, каза аржентинският външен министър Сантяго Кафиеро в интервю за аржентинската информационна агенция Telam.
„Аржентина призовава страните към диалог“, добави Кафиеро. Той допълни, че днес в Аржентина няма правна рамка за налагане на едностранни санкции. „Всъщност има закон, който забранява това“, каза министърът.
Още от Свят
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения
„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"
Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус
Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна
Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер