12 Юни, 2026

Сигнали за бомби получиха над 100 училища в Белград

Сигнали за бомби получиха над 100 училища в Белград

На фона на масовите убийства

В над 100 училища в Белград са постъпили сигнали за бомби, предаде специалният пратеник на БГНЕС от Сърбия Ели Юрукова.

На 3 май 13-годишен ученик застреля в белградско училище осем ученици и охранител и рани други шест деца и една учителка. Той е задържан и се прави оценка на психологическото му състояние, но заради възрастта му по закон не може да носи наказателна отговорност.

На следващия ден вечерта 21-годишен младеж стреля в три села край град Младеновац, на около 40 км южно от Белград, като уби осем души и рани 14. Той също е задържан.

След двете масови убийства в страната бе обявена акция за доброволно предаване на оръжие, както и за проверка на собствениците на законно притежавано оръжие. Гражданите могат да предават незаконно притежавано оръжие без последствия до 8 юни всеки ден. При подаване не се изисква документ за самоличност.

Сподели:
Поразен е разузнавателният кораб на Черноморския флот на Русия Иван Хурс

Поразен е разузнавателният кораб на Черноморския флот на Русия Иван Хурс

„Разузнавателният кораб на Черноморския флот на Русия „Иван Хурс“ е акостирал в пристанище Нефтовая в Севастопол. Последната атака го унищожи.“

Самолет се сблъска в радарен стълб на летището в Анталия

Самолет се сблъска в радарен стълб на летището в Анталия

Според първоначалната информация от летищните власти в Анталия самолетът е попаднал на грешен рулеви маршрут

Голям пожар на летището в Уелингтън, евакуираха всики пътници и персонал

Голям пожар на летището в Уелингтън, евакуираха всики пътници и персонал

На място са били изпратени пет пожарни автомобила, две стълбодостъпни машини и команден пункт, не е ясно какво точно е предизвикало пожара

Коментари (0)