29 Януари, 2026

Слави Трифонов: Непрекъснато унижаваха ИТН в коалицията (видео)

Слави Трифонов: Непрекъснато унижаваха ИТН в коалицията (видео)

Слави Трифонов

В четворната коалиция ни събра премахването на модела ГЕРБ, но няколко месеца по-късно се видя, че „Продължаваме промяната“ управлява по същия начин.

Това заяви пред Дарик лидерът на ИТН Слави Трифонов.

По думите му, разпадът на коалицията е заради авторитарния стил на управление на премиера Кирил Петков и взетите от него решения.

Трифонов посочи, че партията ИТН е била непрекъснато унижавана в тази коалиция. Консултирал е решението за напускане на коалицията с депутатите от ИТН и е получил пълната им подкрепа. 

Той е категоричен, че позицията за РСМ, залегнала в коалиционното споразумение, трябва да се спазва. Премиерът  Кирил Петков обаче е водил двойна политика, нарушил е коалиционното споразумение и това основната причина за напускането на ИТН.

„Човек, който те гледа в очите и казва едно, а прави друго, е лъжец“, посочи Трифонов.

Той добави, че Кирил Петков и Асен Василев са се самозабравили. 

Лидерът на ИТН определи политиката на Петков към РСМ като безотговорна и подчерта, че за да влезе в ЕС,  съседната страна трябва да изпълнява договора за добросъседство и по принцип договорите трябва да се изпълняват.  

„Защо да не постъпим като Гърция?“ – запита Трифонов.

Според него това не е проява на враждебност.

„Ние първи признахме Македония, дадохме танкове“, напомни Трифонов.

Сподели:

Коментари (0)

Хекимян: Кметът Тезриев сам създаде кризата с боклука, за да може да харчи непрозрачно

Хекимян: Кметът Тезриев сам създаде кризата с боклука, за да може да харчи непрозрачно

"Утре всеки един гражданин може да поиска да не си плаща данъка за автомобила, защото се движи по счупени улици." 

Цветлин Йовчев: Вътрешният министър не е всесилен, не може сам да гарантира честността на вота

Цветлин Йовчев: Вътрешният министър не е всесилен, не може сам да гарантира честността на вота

Той определи сегашните изборни правила като „пълна каша“, отбелязвайки, че непрекъснатите и хаотични промени създават допълнителни предпоставки за нарушения.

Костадинов отправи обвинения към Румен Радев

Костадинов отправи обвинения към Румен Радев

–Ние нямаме претенции към президентката Йотова, очевидно е, че тя продължава това, което е заложено като политическа инерция от страна на бивишия президент Радев“, каза още той.