Великолепен Гришо стартира ударно в "Индиън Уелс"

Българинът победи Робин Хаазе с 6:3, 6:4 за 71 минути

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" на твърди кортове в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 6,17 милиона долара. Поставеният под номер 15 Димитров пласира 9 аса при победата над Робин Хаазе от Холандия с 6:3, 6:4 за 71 минути.

Двубоят започна лошо за 16-ия в света българин, който допусна ранно изоставане от 1:3. 22-годишният хасковлия обаче се активизира и стигна до обрат, след като взе пет от следващите шест гейма, за да триумфира в първия сет. Във втората част Димитров проби за 3:2 и до края нямаше проблеми на собствен сервис, за да затвори мача. Така българинът си осигури 28 хиляди долара и 45 точки за световната ранглиста. За място на осминафиналите той ще срещне номер 20 в схемата Ернестс Гулбис (Латвия), който елиминира Жоао Соуза (Португалия) с 6:3, 6:3 за 65 минути.

Гулбис наниза 10 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си. 25-годишният латвиец е 22-и в света в момента. Той има 5 титли в кариерата си и е заработил почти 3,7 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Двамата си размениха по една победа, като и двете срещи бяха през миналия месец. Първо Гулбис триумфира в Ротердам (Холандия) с 6:4, 7:6(3), а след това Димитров взе реванш с 4:6, 7:6(2), 7:5 по пътя си към трофея в Акапулко (Мексико)