Максималните температури ще бъдат между 3° и 8°
През днешния ден облачността ще се разкъсва и намалява, по-значителна ще се задържи над източните райони, съобщава НИМХ към БАН.
Преди обяд на отделни места в Североизточна България все още ще превалява дъжд и сняг. Ще духа слаб до умерен западен вятър, който до вечерта ще се ориентира от юг.
Максималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София – около 2°.
Атмосферното налягане ще се понижава и ще бъде по-ниско от средното за месеца.
В планините ще преобладава слънчево време. Ще духа умерен до силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 1°, на 2000 метра - около минус 4°.
Над Черноморието облачността ще е значителна и преди обяд над северните райони все още ще има валежи от дъжд. След обяд валежите ще спрат и облачността ще се разкъса. Ще духа умерен до силен вятър от север-северозапад, който постепенно ще отслабне и ще се ориентира от югозапад. Максималните температури ще бъдат между 7° и 10°. Температурата на морската вода е 10°-12°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 54 мин. и залязва в 16 ч. и 56 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 2 мин. Луната в София залязва в 12 ч. и 13 мин. и изгрява 28 мин. след полунощ. Фаза на Луната: един ден преди последна четвърт.
Още от България
359 са вече загиналите от опустошителните наводнения в Непал
Наводненията са близо до границата с Китай. Китайските власти съобщиха за още трима загинали на територията на Тибет.
Парламентът прие една трета от директорите в публичните компании да са жени
С промяната в закона българското законодателство се привежда в съответствие с европейското по отношение подобряването на баланса между половете сред директорите на дружества, регистрирани на фондовата борса
ПП внася законопроект за по-евтина и бърза таксиметрова услуга
Законопроектът предвижда такситата да се движат по бус лентите, но само когато превозват пътници. "Крайно време е София да стане европейски град", каза Василев.