22 Юни, 2026

Терзиев с ултиматум: Държавата да изплати 28 млн. лв. за преференциалните карти за градски транспорт

Терзиев с ултиматум: Държавата да изплати 28 млн. лв. за преференциалните карти за градски транспорт
Васил Терзиев

Какво се случва с компенсациите от държавата с част от картите, които издаваме? 28 млн. лв. е натрупаното задължение. Активно работим с Министерство на финансите – изпратили сме писмо, в което сме описали проблема, какви са нашите очаквания за решаване на този проблем, който не е само на София, а на всички общини. Това заяви кметът на Столична община Васил Терзиев, предаде репортер на БГНЕС.

Терзиев отбеляза, че Столична община е подобрила условията на труд и започна да решаваме този дългогодишен проблем в столичния градски транспорт. По думите му във всички аспекти градският транспорт бележи положителни показатели.

"Това, което искахме да се случи, се оказа постижимо и успяхме да го надскочим", каза той.

Кметът на СО призова държавата да чуе техните общи призиви и ще намери дълготрайно решение. "Когато ти се вменява едно задължение от държавата, тя да участва в покриването на тези компенсации", подчерта Терзиев.

Заместник-кметът по транспорта Илиян Павлов отбеляза, че има повече продадени билети, или това са 2,7 млн. лв. повече спрямо заложената рамка в бюджета.

"Това, че ние имаме ръст със 7% на издаваните карти, ще отвори дупка в бюджета от 28 млн. лв.", каза той.

Очаквайте подробности.

Сподели:
Български планинарски съюз: Трябва да има големи глоби за изоставящите кучетата си на Витоша

Български планинарски съюз: Трябва да има големи глоби за изоставящите кучетата си на Витоша

От Българския планинарски съюз поеха ангажимент да обобщят и придвижат до отговорните институции множеството сигнали за нападения от кучета в района на хижа "Острица" във Витоша

Министър Демерджиев постанови как да се харчат парите по фонд "Пътна безопасност"

Министър Демерджиев постанови как да се харчат парите по фонд "Пътна безопасност"

Той препоръчва с тези средства да се финансират само мерки срещу катастрофите по пътищата

Нужна ли ни е агресивна Русия на българо-румънската граница - Радев да свали картите си...

Нужна ли ни е агресивна Русия на българо-румънската граница - Радев да свали картите си...

Каквото и да направи премиерът, част от избирателите му ще бъдат разочаровани. Затова е по-добре да прави това, което е морално и справедливо

Коментари (0)