"От днес повече ковид мерки няма, отнася се за всички институции, което не означава, че не трябва да си мием ръцете". Това заяви проф. Тодор Кантарджиев пред БТВ. Той подчерта, че мерките за болниците остават.
"Беше доказан първият случай на грипен вирус за нашата страна този сезон. Потвърди се материалът от столична болница. Жена на 42 г. е първият пациент с грип за 2022 г. Той е H3N2, грип А. Доказани са първите случаи в Европа, това е грипът, който направи големия епидемичен взрив в Австралия. Трябва да очакваме едно повишаване на другите респираторни заболявания. Не трябва да се подиграваме на хората с маски в метрото и в останалия градски транспорт", каза още Кантарджиев.
"Хората със слаб имунитет да си вземат препоръчителни мерки. Вече задължителни ковид мерки няма, повтори професорът. Той съобщи, че вече има грипна ваксина за децата от 6 месеца до 19 годишна възраст, капе се в носа", посочи още Кантарджиев.
Още от България
Охраната на Делян Пеевски от НСО е струвала 220 000 лева за 10 месеца
"Сега истината излезе наяве и тя сочи едно - че тези политици, анализатори и журналисти, които крещяха и ревяха за милиони за охрана, харчени всяка година, с които можело да строят детски градини, училища и университети са едни обикновени лъжци"
Владимир Кличко в България: Най-лошото престъпление е кражбата на бъдещето ни - отвлечените деца
Не можете да си представите ужасяващите неща, които се случват при нас, но въпреки това ние оставаме силни и няма да се уморим. Въпросът ни е към нашите съюзници: вие уморени ли сте?
Синдикалисти обесиха символично държавния служител от бюджета за 2026 г.
Синдикалните лидери и техните представители направиха критични изказвания за ниските възнаграждения в държавния сектор и настояха за по-достойно заплащане на труда