23 Януари, 2026

Трагедия до Венеция: Автобус падна от естакада, жертвите са над 20

Трагедия до Венеция: Автобус падна от естакада, жертвите са над 20

снимка: БНТ

Сред загиналите са шофьорът и две деца

21 души загинаха при падането на автобус от естакада в Северна Италия, предаде Ройтерс. Трагедията е станала близо до Венеция, съобщи кметът на града Луиджи Бруняро. Сред жертвите има и две деца, съобщи Нова ТВ. 

Пътниците са били от различни националности, съобщи областният управител на Венето Лука Дзая, цитиран от италианската агенция АНСА. Според различни източници ранените са между 20 и 40. 

Автобусът е превозвал пътници от Венеция към къмпинг в квартала Маргера на Местре. Паднал е от естакадата при отклонението за Маргера и се е озовал върху железопътните релси близо до гарата на Местре. Машината се е подпалила и някои от телата на жертвите са овъглени. Заради трагедията движението на влаковете между гара Местре и гара Санта Лучия във Венеция е силно нарушено.

Един от загиналите е германец, петима са от Украйна, има е и френски граждани. Загинал е и италианският шофьор, което прави изясняването на обстоятелствата трудно.

Автобусът се е движил с метан. 

Президентът на Италия Серджо Матарела и кметът на Венеция Луиджи Бруняро описаха случилото се като "ужасна" и "огромна" трагедия. Съболезнования изказа премиерът Джорджа Мелони.
Сподели:

Коментари (0)

Politico: ЕС смята, че е спрял Тръмп с единство и готовност да се защити

Politico: ЕС смята, че е спрял Тръмп с единство и готовност да се защити

"Когато Европа не е разделена, когато изказваме заедно и когато сме ясни и силни, както и в нашата готовност да застанем зад себе си, тогава резултатите ще последват", отбеляза министър-председателят на Дания Мете Фредериксен

Лондон: Тръмп греши като  омаловажава ролята на НАТО в Афганистан след атаките от 11 септември

Лондон: Тръмп греши като омаловажава ролята на НАТО в Афганистан след атаките от 11 септември

"Ние сме изключително горди с нашите въоръжени сили и тяхната служба и саможертва никога няма да бъдат забравени“ , заяви говорителят на британския премиер Киър Стармър

Хибридни метастази: Шведски манастир се оказа бойна единица на Москва, монахини-шпиони подкопават Запада отвътре

Хибридни метастази: Шведски манастир се оказа бойна единица на Москва, монахини-шпиони подкопават Запада отвътре

От религиозния параван в Швеция до шпионските мрежи на ФСБ в Латвия – как Кремъл превръща вярата и социалните мрежи в оръжие за дестабилизация на Европа