Трикольорите разгромиха Гибралтар пред малко публика и лош терен в Разград

Българският национален отбор победи тима на Гибралтар с 5:1 в мач от Лигата на нациите. Валентин Антов откри резултата с глава в 23-ата минута. Рой Чиполина изравни в 26-ата минута. Кирил Десподов вкара гол за 2:1 в 36-ата минута. В 52-ата минута пък Радослав Кирилов със силен удар вкара за 3:1. След 3 минути Илиян Стефанов увеличи резултата за 4:1. Марин Петков прати топката в мрежата за крайното 5:1 в 81-ата минута. Срещата се игра на "Хювефарма Арена" в Разград пред около 800 зрители на безобразен терен, който приличаше не на стадион за официални срещи, а на резервно игрище на клуб от регионалните зони. Отново беше отворен въпросът сред феновете - защо не представителния ни тим не ползва националния стадион "Васил Левски", където поне теренът е нормален и интересът ще бъде по-голям, въпреки слабото представяне на момчетата ни през последните години. Идеята, която БФС лансира, е да могат и хората извън столицата да гледач мачове. При подобни условия обаче засега може би е по-прагматично да ритат в София.