Цената на такъв комплекс е 1,2 милиарда долара
При въздушна операция с дронове на Службата за сигурност на Украйна СБУ през изминалата нощ е поразен ПВО комплекс С-400 "Триумф" в руската Белгородска област, съобщи изданието Гордон с позоваване на източник от СБУ.
Цената на такъв комплекс е около 1,2 милиарда долара.
На публикувани от руски източници видеоматериали се чуват около 20 взрива в района на поразения "Триумф" и неговата радиолокационна система. В съседни населени места е ичезнало електрическото осветление.
По-късно беше съобщено за нови взривове, които са се чули в самия Белгород.
Това е вторият комплекс "Триумф", поразен при операция на СБУ през последните дни. Първият беше унищожен в Евпатория, във временно окупирания Крим, на 14 септември.
Руските военни не признаха, че са загубили комплекс С-400, в официалното им съобщение се твърди, че през нощта срещу 4 октомври унищожили 31 украински дрона, 19 от които над Белгородска област.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
The Telegraph: Украйна превърна Азовско море в гробище за руски кораби
Интензивните украински удари по търговски морски маршрут – приблизително по един на удар на всеки два часа – ефективно спряха трафика по ключова линия за руски доставки, в кампания с малко паралели в историята на съвременната война
Нова размяна на удари между САЩ и Иран - конфликтът се разраства
В атаките са участвали изтребители, безпилотни апарати и военноморски сили
Брюксел поиска проверка за следене на журналисти в Сърбия, изплува българска следа
Повод за реакцията на Брюксел са констатациите на Human Rights Watch, че българските власти са издали лицензи за износ на оборудване за наблюдение за Сърбия и други държави, в които е документирано следене на дисиденти