Украинци спонтанно се излязоха на протест пред руското посолство в София. "На 12 юни Русия празнува независимостта си, а в учредителната си декларация през 1990 г. е записала че ще уважава суверенитета на съседните страни. Но руснаците не спазват собствените си декларации", каза Олена Коцева, председател на Сдружението на украинците в България Мати Украйна. Организацията на шествието срещу руската агресия беше организирана в социалните мрежи.


Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.