14 Януари, 2026

ВСУ свалиха руски шпионски самолет над Азовско море

ВСУ свалиха руски шпионски самолет над Азовско море

Украйна обяви, че е свалила руски разузнавателен самолет А-50У над Азовско море, и сподели карта, на която се вижда, че самолетът е паднал над Южна Русия.

"Още един ценен руски самолет А-50У беше свален", съобщи командващият Военновъздушните сили на Украйна Николай Олешчук, предаде АФП.

Това е вторият руски самолет за далечно радиолокационно проследяване и контрол А-50, който Украйна успява да свали от януари насам.

Машината А-50 е оценявана на около 330 милиона долара. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген

Амнести Интернешънъл: Иранските власти са извършили масови незаконни убийства в безпрецедентен мащаб

Амнести Интернешънъл: Иранските власти са извършили масови незаконни убийства в безпрецедентен мащаб

„Силите за сигурност, разположени по улиците и на покривите, включително на жилищни сгради, джамии и полицейски участъци, многократно са стреляли с пушки и ловни пушки, заредени с метални сачми, като често са целели невъоръжени протестиращи в главите и торса“, се казва в изявлениетко им