Претърсено е жилище в град Кастроп-Роксел
В западната част на Германия е арестуван иранец, заподозрян в подготовка на ислямистка атака с използване на цианид и рицин, съобщиха от полицията и прокуратурата.
Полицията в Мюнстер и прокуратурата в Дюселдорф заявиха в съобщение за медиите, че полицаи са претърсили жилище в град Кастроп-Роксел за "токсични вещества", предназначени за извършване на нападение.
32-годишният иранец е заподозрян, че е подготвял "сериозен акт на насилие, застрашаващ сигурността на държавата, като се е сдобил с цианид и рицин с цел да извърши ислямистка атака", заявиха разследващите.
По време на операцията е арестувано и задържано още едно лице, допълват те.
През последните години Германия стана мишена на няколко ислямистки нападения, включително нападението с камион на коледен базар през 2016 г., при което загинаха 12 души, а десетки бяха ранени. /БГНЕС, АФП
Още от Свят
Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми
Кабинетът иска да тегли още дълг - над вече одобрените 3,8 милиарда евро
Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика
Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия
Зеленски: Русия отслабва отбраната на райони за сметка защитата на Москва и Кримския мост
Украинското разузнаване се е сдобило с вътрешни руски документи, оценяващи последствията от „далекобойните санкции“ на Украйна