1 Февруари, 2026

Веселин Стойнев: Доган опитва да лавира между Турция и Русия

Веселин Стойнев: Доган опитва да лавира между Турция и Русия

снимка: БТВ

„Това е партия, която в устава си е записала, че има почетен председател, но не е записано неговото име. Това е унижение към партията и демонстрация, че това е квазипартия, че каквото каже Доган, това се случва. Според мен Доган по един парадоксален, но типичен за него начин каза едни истини с полууста: „ДПС се е превърнала в корпорация, платена партия“. ДПС се олицетворява с тази част на корпорацията с Делян Пеевски за това ще му сложим един друг човек, който е типичен партиец, създател на партията от самото начало. Той казва, че ДПС трябва някак си да лавира в новата геополитическа ситуация между Турция и Русия". Това заяви журналистът Веселин Стойнев пред БТВ

„Това обръщение на Доган дава храна и на свои и на душмани. То е с адресати от Анкара през смесените региони у нас до Вашингтон и Москва. В това обръщение има две важни съставки: градивното - рецептата, належащото лечение на партията и известието на Доган, че на националната конференция предстои смяна на елита. Анонсът ми е за шутовете, които отнесоха и ще продължават да отнасят хората от отбора на Карадайъ. Това обръщение започна още на 26 декември миналата година", допълни журналистът Илхан Андай.

Сподели:

Коментари (0)

ОМО „Илинден“ опита да се легализира като неправителствена организация, отрязаха ги

ОМО „Илинден“ опита да се легализира като неправителствена организация, отрязаха ги

Учредителите са определили сдружението като обединение в частна полза, а същевременно набелязаните цели и средства за тяхното постигане са отправени към неограничен кръг правни субекти.

Светла памет на загиналите и нека не забравяме никога зверствата на човеконенавистния строй

Светла памет на загиналите и нека не забравяме никога зверствата на човеконенавистния строй

Процедурата вече е във финална фаза за промяна на статута на лагера в Белене и превръщането му в групова културна ценност от национално значение

1 февруари: Раната от сталинския терор продължава да кърви в България

1 февруари: Раната от сталинския терор продължава да кърви в България

Българското общество остава "двулик Янус", макар и в мнозинството си да е проевропейски ориентирано