3 Февруари, 2026

ВСУ удари три пъти само за седмица струпани руски военни

ВСУ удари три пъти само за седмица струпани руски военни

Въоръжените сили на Украйна за трети път за седмица нанесоха ракетен удар по събрани накуп руски военни. Този път цел станаха военни, строени за церемония по награждаване в Еленовка, Донецка област.

"Разказват за поредното награждаване пред строй и поредния удар с ракети с HIMARS по наши военни и за последващи загуби. Няма да се научат", написа преминалият на страната на Русия бивш депутат от Върховната рада Олег Царев, цитиран от Сега.

Информацията бе потвърдена от Z-канали. Както пише "Досие на шпионина", ударът е бил нанасен с две ракети HIMARS по мястото, където се е събрал личният състав на 155-а бригада на морската пехота на 27 февруари, около 19:00 часа. Твърди се, че командването е било строило целия състав за награждаване. В резултат поне 19 военнослужещи са загинали, още 12 са били ранени. Източникът на канала твърди, че командването е било информирано за работа на украински разузнавателен дрон в този район, но игнорирало информацията.

Това е третият удар на ВСУ по струпване на руски военни за седмица. На 21 февруари бе атакуван полигонът до село Подо-Калиновка в Херсонска област. Твърди се, че в резултат на удара, отново с HIMARS, са загинали поне 60 военни. Ден преди това - на 20 февруари, бе атакуван полигон на руската армия край село Трудовское край Волноваха в самопровъзгласилата се Донецка народна република. В момента на удара там са се намирали три роти войници, които са чакали пристигането на генерал-майор Олег Мойсеев. Загинали са 68 военни.

Сподели:

Коментари (0)

Класация на IBEI: България лидер в ЕС по бизнес стимули и е на пето място в света

Класация на IBEI: България лидер в ЕС по бизнес стимули и е на пето място в света

В общата световна класация за бизнес среда страната ни е на 18-о място в света и на 10-о в Европа - преди Франция и Германия

Напрежението между Гърция и Турция в Егейско море отново ескалира

Напрежението между Гърция и Турция в Егейско море отново ескалира

Съгласно Споразумението за морското право на ООН, всяка държава може да определи териториалните си води на максимална дължина от 12 морски мили

Макрон:  Трябва да възстановим контактите с Путин, но не вярвам, че е готов на мир

Макрон: Трябва да възстановим контактите с Путин, но не вярвам, че е готов на мир

През януари Кремъл заяви, че разглежда призивите на някои европейски държави за възобновяване на диалога с Русия като „положителни“.