Двамата са се договорили за по-тясно взаимодействие между двете страни, съобщи Кремъл
Руският президент Владимир Путин и престолонаследникът на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман са обсъдили по телефона сътрудничеството в рамките на Организацията на страните износителки на петрол и нейните партньорки (ОПЕК+) и са се договорили за по-тясно взаимодействие между двете страни, съобщи Кремъл, цитиран от Ройтерс.
По време на разговора двамата лидери са потвърдили намерението си да задълбочат сътрудничеството в политическата, икономическата, търговската и хуманитарната сфера. Обсъден е и напредъкът в съвместната работа в рамките на ОПЕК+, както и усилията за поддържане на стабилността на световните енергийни пазари, се посочва в официалното изявление на руската президентска администрация.
Още от Свят
WSJ: Европа отстъпи крачка назад от крайните зелени цел, сблъсквайки се с новия политико-икономически ред
Континентът напредваше в областта на възобновяемите енергийни източници: вятърната и слънчевата енергия сега представляват 34% от производството на електроенергия, в сравнение с 20% през 2021 г. ЕС все още твърди, че може да достигне нулеви нетни емисии до 2050 г., пише The Wall Street Journal.
Русия заплаши Великобритания с военни удари заради ракетите за Украйна, Лондон: Заставаме срещу руската агресия
"Русия не бива да се съмнява в решимостта на това правителство да се противопостави на руската агресия в Украйна и срещу Обединеното кралство и нашите съюзници"
Тръмп: Русия няма да нападне територия на НАТО, водил съм разговори с Путин
„Мисля, че Русия се държи доста добре по отношение на Ормузкия проток“