8 Януари, 2026

Вучич обсъди с руския посланик отношенията между Сърбия и Косово

Вучич обсъди с руския посланик отношенията между Сърбия и Косово

Александър Вучич

“Отново изразих благодарността си към Русия"

Сръбският президент Александър Вучич и руският посланик в Белград - Александър Бокан-Харченко, обсъдиха аспекти от отношенията между Сърбия и Косово.

„Специална тема на разговора беше положението в Косово, като изразих дълбока загриженост относно възможните последици от принудителното отваряне на моста на река Ибър, както и от други планирани действия на режима в Прищина, насочени срещу сръбския народ в Косово“, написа Вучич в Instagram.

“Отново изразих благодарността си към Русия за последователната ѝ дипломатическа подкрепа за Резолюция 1244 като единствената международна гаранция за оцеляването на сърбите в Косово”, добави сръбският държавен глава. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Три танкера с венецуелски петрол вече пътуват към САЩ

Три танкера с венецуелски петрол вече пътуват към САЩ

Още два танкера са на котва в пристанището на рафинерията "Бахо Гранде" в западната част на Венецуела, а други шест са на път към страната

Гръцките фермери обявиха пълна транспортна блокада на пътищата и границите

Гръцките фермери обявиха пълна транспортна блокада на пътищата и границите

Всички гранични пунктове са затворени до събота сутринта. От правителството съобщават, че преговори ще се водят само ако тракторите се оттеглят от пътищата.

Защо Путин мълчи като риба за съдбата Мадуро?

Защо Путин мълчи като риба за съдбата Мадуро?

В безумно изказване пред Съвета за сигурност на ООН постоянният представител на Русия Василий Небензя обвини Вашингтон, че „създава нов тласък за неоколониализма и империализма“.