9 Юни, 2026

Задържаха българин, издирван в Испания за участие в престъпна група

Задържаха българин, издирван в Испания за участие в престъпна група

Задържаха у нас българин, издирван в Испания за участие в организирана престъпна група. Операцията е проведена в четвъртък от служители на ГДНП и техни колеги от ОДМВР-Пазарджик.

Издирвателните действия стартирали след подадена на 30 януари т. г. информация от Дирекция „Международно оперативно сътрудничество“ за постъпило искане от властите на Кралство Испания за установяване и задържане на 41-годишен мъж от Велинград съгласно издадена европейска заповед за арест от съда в гр. Малага.

Според данните той е издирван за участие в организирана престъпна група, занимавала се с взломни кражби, кражби на автомобили, измами и получаване на крадени стоки, за което е осъден на 2 години и 3 месеца лишаване от свобода.

Българските правоохранителни органи попадат на следите на мъжа. Незабавно е създадена организация за провеждането на спецоперация и 41-годишният мъж е задържан на територията на Велинград.

По случая е уведомена Окръжната прокуратура в Пазарджик за последващи действия по искането на испанските власти.
Сподели:
Благомир Коцев освободи зам.-кмета Илия Коев

Благомир Коцев освободи зам.-кмета Илия Коев

Заповедта за освобождаването от длъжност е ефективна от 9 юни, а ресорите на Коев се поемат от Благомир Коцев до назначаването на нов заместник-кмет

Директорът на СДВР Любомир Николов стана и.ф. главен секретар на МВР

Директорът на СДВР Любомир Николов стана и.ф. главен секретар на МВР

По повод оставката на Георги Кандев и кога ще предложи титуляр за поста Демерджиев каза, че това е “много изненадваща ситуация”

Нов рунд за доверие: Силяновска и Йотова се срещат в София

Нов рунд за доверие: Силяновска и Йотова се срещат в София

Президентът на Северна Македония обяви среща с българския президент в сряда, определяйки я като „естествено продължение“ на диалога след миналогодишния скандал със знамената

Коментари (0)