Телата на осем души са извадени изпод развалините на навеса
Навес на жп гара в северния сръбски град Нови Сад се срути, има загинали и ранени.
Телата на осем души са извадени изпод развалините на навеса. Над 30 души са ранени, потвърди кметът на Нови Сад Милан Джурич.
„Извадени са осем тела изпод развалините, двама души са в болница, като единият е в много тежко състояние, тъй като се е наложила ампутация на двата крака“, посочи Дачич, цитиран от ТАНЮГ. „В контакт сме с още двама души, които се намират под развалините“.
Сръбркият вътрешен министър, както и премиерът Милош Вучевич, пристигнаха по-рано днес в Нови Сад и дадоха пресконференция. Очаква се по-късно днес и сръбският президент Александър Вучич да пристигне и да направи обръщение за медиите.
На мястото на злополуката се намират множество автомобили на Спешна помощ, както и багери и тежки машини за разчистване на срутените части от сградата на ЖП гарата, отбелязва сръбската редакция на регионалния сайт Ен 1. На мястото са пристигнали и пожарникари и жандармерия. Близо 80 души участват в разчистването и усилията за спасяване на затрупаните.
„Това е голяма, ужасна трагедия и за Нови Сад, и за цяла Сърбия. От името на сръбското правителство и от свое лично име, и от името на всички граждани, искам да изразя съболезнования за семействата на загиналите“, посочи сръбският премиер на ЖП гарата в Нови Сад и допълни, че ще настоява за разследване и установяване на вината за злополуката.
Гарата в Нови Сад е построена през 1964 г. и е ремонтирана за първи път през 2021 г., отбелязва сръбската редакция на "Радио Свободна Европа". Няколко месеца по-късно отново е започнал ремонт, а официалното откриване на ремонтираната сграда е било на 5 юли тази година. Компанията „Инфраструктура на сръбските железници“ съобщи, че навесът, който е паднал днес, „не е бил предмет на ремонта в рамките на обновяването на сградата на гарата, което част от проекта за изграждане на бърза линия Нови Сад-Суботица“.
Фактор
Телата на осем души са извадени изпод развалините на навеса. Над 30 души са ранени, потвърди кметът на Нови Сад Милан Джурич.
„Извадени са осем тела изпод развалините, двама души са в болница, като единият е в много тежко състояние, тъй като се е наложила ампутация на двата крака“, посочи Дачич, цитиран от ТАНЮГ. „В контакт сме с още двама души, които се намират под развалините“.
Сръбркият вътрешен министър, както и премиерът Милош Вучевич, пристигнаха по-рано днес в Нови Сад и дадоха пресконференция. Очаква се по-късно днес и сръбският президент Александър Вучич да пристигне и да направи обръщение за медиите.
На мястото на злополуката се намират множество автомобили на Спешна помощ, както и багери и тежки машини за разчистване на срутените части от сградата на ЖП гарата, отбелязва сръбската редакция на регионалния сайт Ен 1. На мястото са пристигнали и пожарникари и жандармерия. Близо 80 души участват в разчистването и усилията за спасяване на затрупаните.
„Това е голяма, ужасна трагедия и за Нови Сад, и за цяла Сърбия. От името на сръбското правителство и от свое лично име, и от името на всички граждани, искам да изразя съболезнования за семействата на загиналите“, посочи сръбският премиер на ЖП гарата в Нови Сад и допълни, че ще настоява за разследване и установяване на вината за злополуката.
Гарата в Нови Сад е построена през 1964 г. и е ремонтирана за първи път през 2021 г., отбелязва сръбската редакция на "Радио Свободна Европа". Няколко месеца по-късно отново е започнал ремонт, а официалното откриване на ремонтираната сграда е било на 5 юли тази година. Компанията „Инфраструктура на сръбските железници“ съобщи, че навесът, който е паднал днес, „не е бил предмет на ремонта в рамките на обновяването на сградата на гарата, което част от проекта за изграждане на бърза линия Нови Сад-Суботица“.
Още от Свят
Техеран: САЩ не може да решава какво ще прави Иран с размразените си активи
„Отхвърлям всякакви твърдения на Вашингтон, че друга държава трябва да има каквато и да било роля или влияние върху тези решения и процеси“, заяви иранският постоянен представител към ООН в Женева Али Бахрейни
"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим
Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече са непоносими за жителите тук
Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си
По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях