29 Април, 2026

Би Би Си стартира сериал за отравянето на Сергей Скрипал (видео)

Би Би Си стартира сериал за отравянето на Сергей Скрипал (видео)

Сергей Скрипал

Британската обществена телевизия Би Би Си започва излъчването в три поредни вечери на игрален сериал за отравянето с нервно-паралитично вещество на Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия. Акцентът този път е върху смелостта на полицаи и жители на Солзбъри в драматичните дни на март 2018 г.

Част от руснаците, заподозрени в организирането и провеждането на това покушение, са обвинени и за отравянето на трима български граждани, сред които и бизнесменът Емилиян Гебрев. Разследването срещу тях бе подновено от тогавашния главен проурор Сотир Цацаров след журналистическо разследване на в."Капитал" и групата Belingcat.

Случаят още не е приключен във Великобритания, а Русия - дори да приеме обвинението - не може да екстрадира двамата заподозрени, защото това е забранено в Конституцията. Те са заподозрени и в смъртта на британски гражданин - 44-годишната Доун Стърджис, която се смята, че е поела 10 пъти по-голяма доза от веществото от групата Новичок, след като месеци по-късн ооткрила и занесла вкъщи флакон от парфюм, използван при покушението. The Salisbury Poisonings ще е на екран от 21 часа местно време в неделя, понеделник и вторник по BBC One. Всеки епизод след това ще може да се гледа и на онлайн платформата BBC iPlayer.

Сподели:

Коментари (0)

БНР Топ 20: Връчват годишните музикални награди на бляскавата церемония в НДК

БНР Топ 20: Връчват годишните музикални награди на бляскавата церемония в НДК

Музикалното събитие е част от дългосрочната стратегия на БНР за подкрепа и популяризиране на съвременната българска музикална продукция

Община Тетевен с богат и разнообразен културен календар за месец май

Община Тетевен с богат и разнообразен културен календар за месец май

Събитията са посветени на знакови дати от българската история

Напусна ни авторът на "Ветрове" - композиторът Георги Красимиров-Герасим

Напусна ни авторът на "Ветрове" - композиторът Георги Красимиров-Герасим

Има над 300 песни, издадени в България, над 500 детски песни, негова е хоровата творба „Господи помилуй“