28 Март, 2026

Билд: Партиите в Германия се разбраха - започват преговори за голяма коалиция?

Билд: Партиите в Германия се разбраха - започват преговори за голяма коалиция?

Съдбата на Германия в ръцете на Меркел и Шулц

Сега големият коз държат социалдемократите на Мартин Шулц

По информация на вестник Билд Съюзът (ХДС/ХСС) и Германската социалдемократическа партия (ГСДП) са постигнали споразумение за стартиране на преговори за съставянето на нова голяма коалиция, предаде "Фокус".

Съгласно информацията, с която разполага редакцията, партийните лидери Ангела Меркел (ХДС), Хорст Зеехофер (ХСС) и Мартин Шулц (ГСДП) са обсъдили всички възможни варианти за формиране на правителство, като освен нова голяма коалиция, е дискутирано правителство на малцинството и възможността за организирането на нови избори. На финала на срещата, проведена в резиденцията на президентската власт на ФРГ, тримата са изразили съгласие да започнат разговорите за голяма коалиция.

В началото на следващата седмица партийният връх на социалдемократите ще се събере на конгрес, на който ще бъде взето решение дали партията да влезе в преговори със Съюза (ХДС/ХСС). Ако отговорът е положителен, то първите два кръга от сондажите може да бъдат проведени още преди Коледа.

Сподели:

Коментари (0)

Варварската атака на Русия по Одеса удари и родилен дом

Варварската атака на Русия по Одеса удари и родилен дом

Разгърнати са оперативни щабове и мобилни пунктове за отопление в автобуси и палатки, където пострадалите получават цялата необходима помощ и консултации

Зеленски: Споразумяхме се с ОАЕ да си сътрудничим в областта на отбраната

Зеленски: Споразумяхме се с ОАЕ да си сътрудничим в областта на отбраната

Написа в социалните мрежи, че се е срещнал с президента на ОАЕ Мохамед бин Зайед Ал Нахаян и че двамата лидери „са се споразумели да си сътрудничат

Тръмп:  И Куба е следващата, между другото

Тръмп: И Куба е следващата, между другото

"Но престорете се, че не съм го казал“, заяви той. Говорейки на подкрепяния от Саудитска Арабия инвестиционен форум FII Priority в Маями, американският президент каза, че движението му „Make America Great Again“ (MAGA) иска „сила“ и „победа“