Съпругата на Джейхан Ибрямов - Биршен, прекратява гладната стачка, която започна на 4 октомври след ареста на съпруга си. Самият той е призовал за край на протеста по време на днешното заседание по делото срещу него, предаде Нова ТВ.
"Ще прекратя гладната стачка, защото виждам, че няма смисъл от нея“, посочи Ибрямова.
Тя допълни, че през тези дни, през които е протестирала, нито една институция не е пожелала да се срещне с нея.
Ибрямова коментира решението на съда съпругът ѝ да остане за постоянно в ареста: „По принцип решенията на съда не се коментират, но имайки предвид факта, че те бяха единствено потвърждение на СГС, единственото, което мога да кажа е, че Темида освен, че е сляпа, е и глуха. Основните доводи на прокуратурата са на принципа „една жена ми каза“. На мен ми е смешно.“
Тя каза още, че съпругът й е бил изцяло натоварен с изборния процес преди ареста му.
Още от България
Спряха ремонта на столичната улица „Опълченска“ заради нарушения
"В хода на строителството са вложени добавъчни материали, неотговарящи на изискванията на проекта, на БДС, на техническите правила и норми"
Камион засипа с царевица пътя за Калотина
На място има екип на полицията. Движението е затруднено.
Гениите от "Възраждане" започват протести срещу статистиката
Когато излязат данните за инфлацията, ние ще проследим НСИ да не лъжат, защото ако излъжат ще трябва да носят наказателна отговорност, заяви Деян Николов