7 Декември, 2025

Македонски вицепремиер: Благодарение на България за първи път имаме газова диверсификация

Македонски вицепремиер: Благодарение на България за първи път имаме газова диверсификация

Снимка: архив

Според Битики здравият разум сред българските и македонските бизнесмени ще надделее

Благодарение на българското правителство РСМ за първи път има газова диверсификация и не е зависима само от руския газ. Това заяви вицепремиерът по икономическите въпроси Фатмир Битики в "24 анализи".

„За съжаление в съседна България през последните две години има няколко изборни цикъла и скоро пак ще има, а малките политически елити го използват, за да подобрят собствения си рейтинг, без да се замислят за последствията. Те не избират цената да дойдат на власт и така е и от двете страни. С икономически заинтересованите страни, с които общуваме, не смятаме, че ситуацията ще бъде повлияна значително, но разбира се не можем да пренебрегнем стъпка, която това правителство направи. За първи път имаме газова диверсификация. Българското правителство увеличи капацитета през интерконектора, сега количествата газ се увеличиха и ние не сме зависими само от руския газ.“ - каза Битики.

Според него здравият разум сред българските и македонските бизнесмени ще надделее. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.