20 Февруари, 2026

Бивш депутат от "БСП за България" спаси кворума

Бивш депутат от "БСП за България" спаси кворума

Депутатите от БСП и ДПС не влязоха в залата и не се регистрираха

Червеният земеделец до скоро и бивш коалиционен партньор на БСП, вече независим депутат - Спас Панчев, отърва кожата на мнозинството за събиране на кворума.

Опозицията препъна кворума на три пъти. При два поредни опита за регистрация не бяха събрани повече от 116 депутатски гласа.

Депутатите от БСП и ДПС не влязоха в залата и не се регистрираха. Три почивки даде председателят на Народното събрание Цвета Караянчева, като последната се проточи близо половин час. Очакваха се няколко депутати от Воля, които около 9.50 влетяха в залата задъхани.

При третия опит електронното табло показа 120 регистрирани, но в този момент Караянчева обяви: "Изчакваме малко, г-н Панчев има технически проблем", предаде Канал 3.

Секунда по-късно таблото изписа заветните 121 гласа.

Едва след това в залата влязоха депутатите на ДПС, водени от лидера им Мустафа Карадайъ. Те бяха посрещнати от групата на ГЕРБ с ръкопляскания, при което Карадайъ кимна с лек поклон.

 
Сподели:

Коментари (0)

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

И към момента шести блок работи с намалена мощност заради необходимостта от подмяна на ключова част.

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

"Този кабинет ще бъде уязвим заради своята политическа оцветеност"

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Плавателният съд явно е потънал, надеждите са екипажът да не е останал на борда при потъването